Domek dla lalek - czym się kierować, kupując go?

Dziewczynka bawi się domkiem dla lalek fot. Adobe Stock
Plastikowy, różowy, z najdrobniejszymi detalami przy łóżeczku, prysznicu czy przy drzwiach. Domek dla lalek, bo o nim mowa, jest jednym z najskrytszych marzeń każdej dziewczynki. Czym się kierować, by dziecko bawiło się nim jak najdłużej?
Magdalena Bury / 08.05.2019 16:23
Dziewczynka bawi się domkiem dla lalek fot. Adobe Stock

W sklepach (zarówno stacjonarnych, jak i internetowych) znajdziesz wiele modeli domków dla lalek, zaczynając od drewnianych, a kończąc na różowych, dwupiętrowych apartamentach z windą, tarasem i zjeżdżalnią. Który wybrać? Wszystko zależy od tego, ile w pokoju dziecięcym jest miejsca na nową zabawkę. Jedno jest pewne - jeżeli dziewczynka nie ma jeszcze swojego domku dla lalek, gdy go dostanie - będzie zachwycona!

Certyfikaty i atesty domków dla lalek

Domek dla lalek Barbie powinien być dobrej jakości. Przy zakupie kierujmy się atestami i certyfikatami. Na co zwracać uwagę?

• CE (Conformité Européenne) - to certyfikat, który muszą posiadać wszystkie zabawki trafiające do Europy. Nie przyznaje go żadna instytucja. Każdy producent sam musi się zdeklarować, czy jego zabawka spełnia wszystkie przepisy bezpieczeństwa panujące w krajach UE. Dopiero kolejnym krokiem jest weryfikacja przez instytucję (każde państwo posiada swoją), czy zabawka jest tworzona zgodnie z wszystkimi przepisami. Jeśli tak – zabawce przysługuje znaczek CE.
  • Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka oraz Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny - to polskie atesty przyznawane po bardzo szczegółowych doświadczeniach. Zabawki z tymi certyfikatami są bezpieczne dla dzieci. Spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa obowiązujące w naszym kraju.

Jakie wyposażenie powinien mieć domek dla lalek?

Przy wyborze domku dla lalek zwróćmy też uwagę na wykończenia i detale. Czy łóżko dla małych mieszkańców domu ma pościel? Czy w domku znajduje się kuchnia i salon? Czy domek jest wyposażony we wszystkie meble?

Wiele domków dla lalek dostępnych w sklepach jest w neutralnych kolorach. Dzięki temu każda dziewczynka może urządzić go tak, jak chce – np. kładąc na łóżku lalek pościel z ulubioną postacią z bajki.

Dziewczynki lubią, gdy ich domek dla lalek ma przedmioty znajdujące się w domu, w którym mieszkają. Chodzi tutaj np. o zastawę stołową, rzeczy do prania i prasowania, komputer czy odkurzacz. Rodzice jednak nie za bardzo cenią sobie aż tak wyposażone domki dla lalek. Dlaczego?

Problemem jest sprzątanie małych elementów, które łatwo giną. Właśnie dlatego warto zdecydować się na składany domek dla lalek, np. w kształcie walizki lub taki, który można otworzyć i zamknąć w dowolnym momencie zabawy.

Zobacz także:LEGO, czyli baw się dobrze. Poznaj bliżej kultową markę!Miała ją każda z nas! Właśnie obchodzi swoje 60. urodziny!

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Moda ORSAY oferuje każdej kobi... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Stacjonarnie

Moda ORSAY oferuje każdej kobiecie możliwość poczucia się sobą niezależnie od sytuacji, nastroju czy rozmiaru ubrania. Skorzystaj z dodatkowej 20% zniżki na wszystko w sklepach stacjonarnych i na orsay.pl. Zniżka nie dotyczy bonów podarunkowych. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Kod rabatowy:WIOSNA
Promocja do -20%
Rabat na wszystkie produkty Ph... więcej»
Kod rabatowy:wiosna24
Promocja do -20%
Online

Rabat na wszystkie produkty Pharmaceris dostępne na www.pharmaceris.com. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u Partnera.

Kod rabatowy:wiosna24
-20% na wybrane produkty
Rabat 20% na cały asortyment z... więcej»
Kod rabatowy:szalenstwo20
-20% na wybrane produkty
Online

Rabat 20% na cały asortyment z wyłączeniem kolekcji Sablewska x Gabriella. Oferta dostępna na gabriella.pl. Nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie.

Najniższa cena produktu ze zdjęcia 30 dni przed obniżką - 16,90 zł.

Cena po zastosowaniu rabatu - 13,52 zł.

Kod rabatowy:szalenstwo20
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Rabat do 40% na sprzęt, odzież... więcej»
Kod rabatowy:SPORT
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Stacjonarnie

Rabat do 40% na sprzęt, odzież i akcesoria sportowe dostępny w sklepie stacjonarnym i na Sportano.pl. Szczegóły w sklepie i na stronie.

Kod rabatowy:SPORT
-20% na całą kolekcję Doctor Nap
Rabat dotyczy całej kolekcji d... więcej»
-20% na całą kolekcję Doctor Nap
Online

Rabat dotyczy całej kolekcji dostępnej na www.doctornap.com i łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie www.

-20% na biżuterię i zegarki
Rabat 20% na biżuterię i zegar... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
-20% na biżuterię i zegarki
Stacjonarnie

Rabat 20% na biżuterię i zegarki marki Elixa dostępne w salonach i na apart.pl. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Kod rabatowy:SZALENSTWO24